KONST / Litografier / Färglitografi 16229052
nr 1622 9052
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Signerad och numrerad, EA upplaga 1X/XXX, Bladets mått: 29x24 cm, färglitografi, yttermått inklusive ram: 39x35 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 27 maj 2024
kl 18:19:30
900 kr
1.200 kr
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson